Sushi, czy jest smaczne i zdrowe?

Dania kuchni orientalnych to często dla przeciętnego konsumenta duże wyzwanie. Wielu z nas lubi to, co zna, z czym od zawsze miał do czynienia. Dotyczy to nie tylko muzyki, strojów, ale i jedzenia.

Mawia się, że najsmaczniej jest zawsze u mamy. Powiedzenie to jest w większości przypadków zgodne z prawdą. Jest ku temu powód potwierdzony licznymi badaniami naukowymi.
Większość smaków, które towarzyszą nam później przez całe życie, poznajemy w dzieciństwie. Według wspomnianych badań najbardziej będzie smakować nam to, co w tym okresie, dawano nam do jedzenia. Dlatego też naszym ulubionym szefem kuchni jest nasza własna mama.

Jednak badania również wskazują, że zakres tych smaków możemy z powodzeniem poszerzyć nawet, gdy jesteśmy już dorośli. Spróbowanie danego smaku kilkukrotnie pozwala nam zaznajomić się z nim i ewentualnie polubić. Prócz tego istnieją indywidualne predyspozycje, które sprawiają, że jedni chętniej sięgają po nowe smaki, a inni nie.

Jak już było wspomniane na początku, dania kuchni orientalnej to duże wyzwanie dla kogoś, kto niechętnie sięga po nowe smaki. Używane tam mieszanki przypraw posiadają swój unikalny aromat. Wiele dań będzie trudnych do zaakceptowania, ale istnieją też dania bardziej przystępne o smakach bliższych uniwersalnym. Smaczne sushi to jedno z takich dań.

Sushi to połączenie, zazwyczaj, wodorostów nori, specjalnego ryżu oraz dodatku rybnego lub warzywnego. Przyprawą do sushi jest sos sojowy, uwydatniający smaki pozostałych składników.
Czy sushi jest zdrowe? Jeśli przyjrzymy się temu, z czego się je wykonuje, odpowiedź brzmi tak. Wodorosty nori są korzystne dla naszego układu trawiennego. Podobnie wystudzony ryż, ponieważ skrobia zawarta w zimnym ryżu jest skrobią oporną, która świetnie wpływa na kondycję dobrych bakterii w naszych jelitach. Podstawowym dodatkiem jest surowa ryba (podana w ten sposób musi być wysokiej jakości!), czasami pieczona ryba, istnieją też inne wariacje związane z produktami odzwierzęcymi. Prócz tego warzywa – ogórek, rzepa oraz inne.
Jeśli tylko zdecydujesz się go spróbować, polubisz sushi, jak wielu innych ludzi na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *