Smaki Stanów Zjednoczonych w stolicy

Podróżując po Stanach Zjednoczonych mamy okazję zasmakować jednej z najsłynniejszych kuchni na świecie. Nigdzie nie dostaniemy tak wielkich porcji żeberek, nie zjemy oryginalnego sosu barbecue. Wiele jednak potraw rodem z Ameryki Północnej znajdziemy w naszym kraju, a zwłaszcza w dużych miastach. Najpopularniejsze są burgery.

To nic innego jak pszenna bułka z dodatkiem mięsa wołowego. Prawdziwy burger występuje zawsze w towarzystwie frytek oraz sosów, obok wyłożona jest surówka coleslaw. Frytki powinny być duże, lekko osolone, skóra musi być koniecznie chrupiąca. Prawdziwe frytki robione są z grubo krojonych ziemniaków, smażone są na głębokim oleju rzepakowym. W dobrej knajpie pachną znakomicie. Dobra burgerownia podaje swoim klientom kanapki z mięsem najwyższej jakości, sto procent wołowiny to obowiązek. Mięso musi pochodzić od certyfikowanych dostawców. Do wołowiny powinny być dodane jedynie przyprawy, nieco cebulki, czosnku oraz żółtko jajka, żadne inne dodatki nie są pożądane. Bułka pszenna musi być puszysta i nieco przypieczona. W środku obok mięsa mogą znaleźć się różne dodatki. Oryginalne i pyszne burgery zawierają ser cheddar, sałatę masłową, cebulę, pomidora, ogórek oraz sosy. Sosy odpowiadają za smak całości, powinny być więc bardzo przemyślane, nie wystarczy sam keczup oraz musztarda.

Prawdziwy amerykański klasyk zawiera sos barbecue lub meksykański. Smaczne burgery w Warszawie zjemy w wielu miejscach, knajpy godne polecania znajdują się zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta. W niektórych lokalach musimy wcześniej zarezerwować miejsce, w przeciwnym razie możemy czekać w długich kolejkach. Posiłki zaleca się zamawiać również przez Internet, mamy do wyboru strony internetowe lub kontakt telefoniczny. Lepiej jednak udać się do restauracji, posiłek będzie świeży oraz ciepły, a my dodatkowo możemy napić się pysznego, amerykańskiego piwa, które idealnie komponuje się z burgerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *