Czy warto odwiedzić Trójmiasto?

Jednym z najbardziej obleganych przez turystów rejonów Polski jest Trójmiasto. Gdańsk, Gdynia i Sopot są idealne zarówno na krótkie wypady weekendowe, jak i dłuższe wakacyjne, urlop z dziećmi, wieczory kawalerskie i panieńskie, dla turystów polskich i zagranicznych.

Sopot to jeden z najbardziej znanych polskich kurortów, a jednocześnie miejscowość uzdrowiskowa. Piękne długie plaże i bogata baza hotelowo – rekreacyjna zapewniają idealne warunki relaksacyjne. Znajduje się tam też najdłuższe w Europie drewniane molo. Ponadto Sopot znany jest ze względu na organizowany tam od 1961 roku festiwal piosenki w Operze Leśnej.

Istniejąca w średniowieczu jako osada rybacka, Gdynia rozwinęła się znacznie i obecnie jest największym polskim miastem niebędącym miastem wojewódzkim. Mnogość obiektów kultury, muzeów, zabytków, a także imprez masowych, sprawiają, że w Gdyni aktywnie spędzać można całe dnie. Warto jednak zrobić sobie przerwę na obiad i wybrać się do jednej z licznych restauracji lub barów, gdzie dostaniemy najlepsze jedzenie w Gdyni. Warto też pamiętać, że skorzystać można z wielu ofert z dostawą i po prostu zamówić obiad w Gdyni na telefon. Zakupić można na przykład pizzę na dowóz i lub knedle, a dostawca przywiezie je nam w dowolne miejsce w mieście. Na zakończenie aktywnego dnia skorzystać można z bogatej oferty hoteli, hosteli i pensjonatów. W tym mieście każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Ostatnim miastem wchodzącym w skład Trójmiasta jest Gdańsk. Miasto to jest bardzo ważne zarówno dla historii Polski, jak i obdarzone szczególnym szacunkiem przez turystów zagranicznych. Szczycący się ponad tysiącletnią historią Gdańsk ukształtowany został pod wpływem wielu różnych kultur. Uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu drugiej wojny światowej, a także początku upadku komunizmu w tej części Europy. Miłośnicy historii będą zachwyceni mnogością zabytków i muzeów związanych z historią współczesną. W mieście znajduje się również wiele obiektów kultury i sztuki. Gdańsk jest gospodarzem największych na świecie targów bursztynu i wyrobów bursztynowych pod nazwą Amberif.

Trójmiasto z pewnością jest miejscem na mapie Polski, które polecić można każdemu turyście, gdyż bez względu na wiek i zainteresowania, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *